Tuloksia 2018-2015

Tuloksia 2017-2015

Siperianhuskyjen erikoisnäyttely Iitissä / Siberian husky specialty show in Iitti 23.−24.9.2017
ROP / BOB Arctic Soul Top Tasty | Tuomarit / Judges Elisabeth Hawthorn & Mark Theaker, GB | VSP / BOS Maglelin Hifi
Pennut 5-7 kk, urokset:
Pennut 5-7 kk, nartut:
Pennut 7-9 kk, urokset:
Pennut 7-9 kk, nartut:
JÄLKELÄISLUOKKA:
KASVATTAJALUOKKA:
KIERTOPALKINNOT:
  • Näyttelyn vanhin koira
  • Paras KÄY-U Maglelin Hifi, om. Mari Pajaskoski & Marjo Mäkelä
  • Paras KÄY-N Arctic Soul Top Tasty, om. Marjo Mäkelä
  • Paras KAS
  • Paras JÄK
 

Näyttelyn loput tulokset löytyvät täältä!

Siperianhuskyjen erikoisnäyttely Kuopiossa / Siberian husky specialty show in Kuopio 17.−18.9.2016
Tuomareina toimivat Mari Pajaskoski sekä Tapani Pukkila (pennut, juniorit, nuoret, veteraanit & jälkeläisluokka).
VSP / BOS Maglelin Eryx | Tuomari / Judge Mari Pajaskoski | ROP / BOB Icesmile's Malina
Pennut 5-7 kk, urokset:
  1. Vetokummun Igor KP
  2. Talismaanin Ice On Path to Northern Star KP
  3. Talismaanin Sign Of Zodiac KP
  4. Sudensuukon Hurmaava Häjy
Pennut 5-7 kk, nartut:
  1. Alma KP
  2. Talismaanin Moonlight Shadow Luciferina KP
  3. Radai,s Bad Temper
  4. Talismaanin Sadie's Pawprints On Milkyway
Pennut 7-9 kk, urokset:
  1. Dukkha KP, ROP-PENTU
  2. Drogon KP
  3. Samudaya
Pennut 7-9 kk, nartut:
  1. Nirodha KP, VSP-PENTU
JÄLKELÄISLUOKKA:
  1. Lumikiisan Beeta Myrsky KP
  2. Kuureen Lumityttö KP
  3. Icesmile's Winona KP
  4. Witchwoman KP
KASVATTAJALUOKKA:
  1. Kuureen KP
  2. Aurinkoniityn KP
  3. Snow Team's KP
  4. Icesmile's KP
KIERTOPALKINNOT:
  • Näyttelyn vanhin koira Yippee Silver Wing, kasv. & om. Anitta ja Harri Kainulainen
  • Paras KÄY-U Kefeus Sokrovishe Altyn, om. Jenni Hasa & Jonna Henttinen
  • Paras KÄY-N Jäätien Peera, om. Kari Kytökoski
  • Paras KAS Kuureen, kasv. Anita Hannunen
  • Paras JÄK Lumikiisan Beeta Myrsky, kasv. & om. Susanna Bürkland
 

Näyttelyn loput tulokset löytyvät täältä!

Siperianhuskyjen erikoisnäyttely Vihdissä / Siberian husky specialty show in Vihti 13.−14.9.2015
ROP / BOB Choilos Breaking The Habit | Tuomareina / Judges Karsten Grönås, SE ja Ralf Campbell, NO | VSP / BOS Aurinkoniityn Uniikki
Pennut 5-7 kk, urokset:
  1. Tuktun Zala PU-PEK1, KP, VSP-PENTU
Pennut 5-7 kk, nartut:
  1. Dschuba Sachem's Dream PN-PEK2, KP
Pennut 7-9 kk, urokset:
  1. Snow Stranded Strong Uranos PU-PEK2, KP
  2. Sainen Kelo KP
  3. Vetoava Coda
  4. Snow Stranded Strong Kronos
Pennut 7-9 kk, nartut:
  1. Snow Stranded Strong Hemera PN-PEK1, KP, ROP-PENTU
  2. Arctic Power Sesto Elemento KP
  3. Arctic Power Soul Of Corvette
  4. Arctic Power Hennessey Venom
JÄLKELÄISLUOKKA:
  1. Arctic Soul Cool Chanel KP
  2. Arctic Soul Cool Cognac KP
  3. Icesmile's Winona KP
  4. Kuureen Lumityttö KP
KASVATTAJALUOKKA:
  1. Arctic Soul KP
  2. Arctic Power KP
  3. Amysah KP
  4. Icesmile's KP
KIERTOPALKINNOT:
  • Näyttelyn vanhin koira Lumirinteen Enya, kasv. & om. Kuusinen Eila
  • Paras KÄY-U Janutak Braveheart, om. Jussi ja Mira Pietikäinen ja Maritsa Vesalainen
  • Paras KÄY-N Jäätien Peera, om. Kari Kytökoski
  • Paras KAS Arctic Soul, Kasv. Mari Pajaskoski & Riitta Kesäniemi
  • Paras JÄK Arctic Soul Cool Chanel, om. Mari Pajaskoski
 

Näyttelyn loput tulokset löytyvät täältä!